Dochodzenie odszkodowania z OC sprawcy

Dochodzenie odszkodowania z OC sprawcy może obejmować nie tylko dochodzenie odszkodowania za uszkodzone auto ale także:
– dochodzenie odszkodowania z tytułu tzw. utraty wartości handlowej auta po wypadku. Oczywistym jest, co potwierdził SN, że naprawiony samochód nie uzyskuje takiej wartości handlowej jak przed wypadkiem. Niektórzy w ogóle nie wiedzą o tym uprawnieniu, a oczywiście firmy ubezpieczeniowe milczą w tej kwestii.
– dochodzenie pokrycia kosztów wynajmu auta zastępczego. SN już definitywnie przesądził tę kwestię. Firmy ubezpieczeniowe robią niekiedy oszczędności w tym zakresie i nie uwzględniają do czasu naprawy dni oczekiwania na części, jakby warsztat był hurtownią i na wejściu posiadał wszystkie potrzebne części.

Nasza kancelaria zajmuje się dochodzeniem odszkodowania we wszystkich wyżej wskazanych zakresach. Sprawdzamy w kilka godzin czy wyliczone przez firmę ubezpieczeniową odszkodowanie nie jest zaniżone – co dzieje się niestety w 99%. Z sukcesem prowadzimy tego typu sprawy. Zapraszamy więc do współpracy. Czas na dochodzenie pokrycia szkody majątkowej to aż 3 lata od dnia zdarzenia (wystąpienia szkody i znania sprawcy)

Joanna Szabłowska
Radca Prawny