Jakie etapy trzeba przejść do czasu złożenia pozwu frankowego do sądu?!

Jeśli zdecydowałeś się na prowadzenie sprawy frankowej i rozpoczęcia walki z bankiem to podjąłeś słuszną decyzję.

Możesz prowadzić oczywiście sprawę sam bez udziału fachowego pełnomocnika jednakże skorzystanie z usług kancelarii sprawi, że będziesz czuł się bezpieczniej w gąszczu przepisów prawnych i sądzie podczas rozpraw.

Klient, który decyduje się na współpracę z naszą kancelarią podpisuje umowę na obsługę sprawy sądowej.

Następnie możemy przystąpić do kolejnych kroków, które są konieczne przed złożeniem pozwu sądowego.

Klient występuje na podstawie przygotowanego przez kancelarię wniosku o dokumenty z banku, z którym zawarł umowę kredytu. Dokumenty te są konieczne byśmy poznali szczegóły głównie liczbowe dotyczące kredytu, a przede wszystkim informację, ile dokładnie wpłacił klient na poczet kredytu od początku trwania umowy. Bank wydaje zaświadczenia, który są odpłatne. Koszt waha się od 200 nawet do 1500 zł w zależności banku. Jednakże w większość banków nie więcej niż 500 zł.

Następnie wkracza do działania nasz analityk, który przelicza kredyt jak ten by wyglądał gdyby od początku był kredytem złotowym, ale uwaga!  oprocentowanym stawką LIBOR. Ta informacja jest potrzebna głównie dla sformułowania żądania o tzw. odfrankowienie kredytu.

Kolejnym krokiem jest skierowanie do banku wezwania do zapłaty. Kancelaria wyznacza bankowi najczęściej 10-14 dni na zapłatę lub przedstawienie swoich warunkowych co do ewentualnego ugodowego załatwienia sprawy. Niestety, żaden bank nie proponuje ugody satysfakcjonującej wystarczająco naszego Klienta lub wręcz odpisuje, że jego umowa jest zgodna z prawem jednym słowem doskonała.

Po otrzymaniu takiego pisma przystępujemy do przygotowywania pozwu do właściwego sądu.

Cała procedura przedsądowa zajmuje zatem od 2 do 3 miesięcy, jednakże jest konieczna dla właściwego prowadzenia procesu sądowego i uzyskania wygranej.

Zachęcamy do współpracy.