Co z wpisem w BIK po wygraniu sprawy frankowej?

Pomimo unieważnienia umowy kredytowej wyrokiem sądowym, pozostaje także kwestia korekty wpisów w BIK (Biuro Informacji Kredytowej) jesli oczywiście bank wpisał Klienta frankowego do takiego rejestru. Dzieje się tak gdy ten przestał płacić kredyt lub miał znaczne opóźnienia.

To Banki przekazują dane o zadłużeniu do BIKu i podobnych podmiotów. Dlatego warto dopilnować, że informacja o nieważności umowy (i w konsekwencji braku zadłużenia z tytułu umowy) – została uwzględniona w Raporcie BIK.


Warto tego pilnować ponieważ od wpisów w BIK zależy bowiem zdolność kredytowa w przyszłości, a braki korekty danych mogą prowadzić do znaczengo utrudnienia w pozyskaniu w przyszłości kredytu lub innych produktów bankowych.

Zgodnie z ustawą przegrany bank ma 7 dni na przekazanie tych danych – należy się spodziewać, że ich aktualizacja powinna nastąpić w rejestrach w ciągu kolejnych 7 dni od ich otrzymania przez BIK.

W naszej Kancelarii w gotowym formularzu, który otrzymuje Klient po wygraniu, znajduje się taki punkt i radzimy zawsze dla bezpieczeństwa składać wniosek o wykreślenie z rejestru BIK lub innych podobnych podmiotów jesli bank nas wpisał, najwyżej bank odpowie, że wpisu nigdy nie było.