fbpx

upadłość bydgoszcz

Jeżeli popadłeś w długi i nie dajesz rady ze spłatą kredytów nasza Kancelaria pomoże Tobie zacząć wszystko od nowa wychodząc naprzeciw Twoim problemom finansowym.

Upadłość konsumencka jest przeznaczona dla osób nieprowadzących działalności gospodarczej. Może ją ogłosić także osoba fizyczna, która wcześniej prowadziła działalność gospodarczą, a długi jakie ma obecnie pochodzą właśnie z tej działalności lecz na chwilę składania wniosku o upadłość jest konsumentem nie prowadzącym działalności gospodarczej.

Upadłość konsumencka to postępowanie sądowe przewidziane dla osób, którzy stali się niewypłacalni. Niewypłacalność to stan, w którym dłużnik nie jest w stanie wykonywać swoich wymagalnych zobowiązań pieniężnych czyli płacić jednocześnie rachunków za mieszkanie oraz raty kredytów czy pożyczek.

Kancelaria oferuje:

  • świadczenie konsultacji i doradztwa dla niewypłacalnych dłużników
  • pomoc w przygotowaniu wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej
  • reprezentowanie dłużnika przed sądem upadłościowym

Proces upadłościowy może oczywiście przeprowadzić sam konsument. Należy jednak pamiętać, że duża część wniosków jest odrzucana przez sądy upadłościowe z powodów uchybień formalnych lub błędów wnioskodawcy (dłużnika). Obsługa postępowania upadłościowego przez naszą Kancelarię jest gwarantem skutecznego wniesienia wniosku i doprowadzenia do oddłużenia niewypłacalnego dłużnika.

Korzyści z upadłości konsumenckiej są następujące:

  1. Zyskujemy oddłużenie i możemy zacząć życie od nowa z tzw. „czystą kartą”.
  2. Sąd upadłościowy określając dla dłużnika plan spłaty wierzycieli (max na okres 36 miesięcy) zawsze uwzględnia sytuację finansową i osobistą dłużnika oraz jego możliwości zarobkowe. Sąd może nawet umorzyć wszystkie nasze zobowiązania, jednak tak się dzieje w sytuacji gdy nie posiadamy żadnego majątku.
  3. Kolejną korzyścią z upadłości konsumenckiej jest umorzenie postępowań egzekucyjnych co następuje z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o ogłoszeniu upadłości. Powyższe spowoduje koniec nachodzenia dłużnika przez windykatorów czy komorników.

Upadłość konsumencka pozwala zatrzymać zatem spiralę rosnących zobowiązań i na drodze postępowania sądowego poprowadzić do oddłużenia.

Zapraszamy do naszej Kancelarii prawnej znajdującej się w Bydgoszczy przy ul. Gdańskiej 67/4. Oferujemy usługi upadłości konsumenckiej dla wszystkich zainteresowanych z całego województwa kujawsko-pomorskiego, w szczególności: Bydgoszczy, Torunia, Chełmna, Inowrocławia i okolicznych miejscowości.

 

radca prawny Joanna Szabłowska - Porady prawne - Bydgoszcz

ul. Gdańska 67/4, 85-005 Bydgoszcz, tel. 606 178 108. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług! Zadzwoń lub napisz »